Půjčovna obytných aut (Vysočina – Praha) – Zde začíná Vaše dovolená

Obytným autem do Maďarska

Jak jsme cestovali po Maďarsku. Minulé léto jsme se rozhodli, že si zase uděláme netradiční dovolenou. Půjčili jsme si obytné auto a po zkušenostech z Norska jsme ve stejné sestavě uspořádali akci Maďarsko. Bylo nás šest, já můj muž, ségra, naše dvě roztomilé děti a bratranec Fanda.

Tentokrát jsem si dali celý den na balení auta, aby jsme nevyráželi ve stresu.Hned při prvním průzkumu vozu jsme měli výborný zážitek. Syn našel v prostoru pro plynové bomby tropického pavouka, zřejmě přistěhovalce z Řecka, kde byli ti před námi. Hned začla hysterie, že děti nejedou, že se ho bojí. Jirka se na mě vykašlal, tak jsem ho zkušeně dorazila plácačkou, no moc si u nás neužil.

Druhý den jsme vyrazili a z nostalgie a vedra zastavili hned na Pálavě. Večer jsme vyjeli směr Slovensko, jenže po přesných informací naší navigace jsme zabloudili a do vybraného kempu jsme dorazili až o půlnoci. Byl to pískový lom Zelená Voda u Nového města nad Váhom. Nejdřív mě vyděsil vrátný, že každé ráno tu sbíráme (já vyhrkla mrtvoly) řasy, voda je čistá. Byla opravdu nádherná, dvakrát jsem se koupala za východu slunce. Pak jsme se vydali směr Maďarsko, kde jsme opět bloudili, ale šťastně jsme dorazili do Egeru, kde jsme si užili v lázních a prohlédli nádherný hrad.

Musím říct že teda lázně doporučuji v jiném období než v létě. Když měl vzduch asi 40 st. a voda 38 stupňů, tak jsem radši lezla do sprchy. Dětem to ale bylo fuk a vyvařovaly se spokojeně jako prasátka. Po Egeru jsme skoukli Nireghiazu, kde můj muž Jiří běžel závod na 10 km. V tom vedru úděsné. Tady mají nádhernou ZOO, kde probíhá šou lachtanů a mají nádherná akvária. Po ZOO jsme byli opět upečení, zase asi 40 stupňů a skočili jsme do místního aquaparku. Po cestě dál jsme si ještě prohlédli hrad Boldoko, kde jsme si dali středověkou hostinu. Oblékli nás do dobových kostýmů a jedli jsme z dřevěných talířů a dřevěnou lžící.

V jednom kempu jsme strávili max dvě noci a pak jsme razili dál. Musím pochválit Maďary, protože kempy byly vždy čisté a služby dobré, jen to vedro. Ještě jsme si zařádili v největším aquaparku ve střední Evropě – Hajdusboslo. Doporučuji spíš pro starší děti, protože do deseti let nepouštěli na atrakce, což naší Vali dost naštvalo. Poslední dvě noci jsme strávili na Balatonu. Místečko přímo u vody a romantický západ slunce. Jen ty užovky ve vodě, synáčka jsme tam po seznámení z užovkou přímo ve vodě už nedostali.


Rychlý kontakt:

Ing. Jiří Brychta
tel.: 724 102 581
e-mail: obytnak@seznam.cz

 

Galerie